Leki na cholesterol, które obniżają poziom LDL

W dobie XXI wieku leki na cholesterol pełnią ważną rolę w obniżaniu stężenia LDL we krwi. Tabletki na cholesterol czyli statyny są to inhibitory reduktazy. Tylko dzięki regularnemu przyjmowaniu, w sposób szczególny redukują one objawy podwyższonego cholesterolu całkowitego. Wśród produktów na obniżenie cholesterolu można wymienić między innymi rosuwastatynę oraz lowastatynę. Warto pamiętać o tym, niż niewłaściwe i zbyt wysokie stężenie steroidowego alkoholu czyli cholesterolu prowadzi do różnego rodzaju chorób.

Leki na cholesterol z wyciągami roślinnymi


Leki na obniżenie cholesterolu posiadają w składzie przede wszystkim wyciągi roślinne, wśród których można wymienić na przykład ziele karczocha, ostropestu plamistego. Warto również wspomnieć, iż w składzie takich produktów mogą znajdować się kompleksy witamin z grupy B, które również bardzo korzystnie wpływają na stan zdrowia. Dobre tabletki na cholesterol mogą zawierać składzie także sterole roślinne oraz polikosanol. Leki na cholesterol nowej generacji wykazują mało skutków ubocznych i wykazują dużą skuteczność w leczeniu wyżej wymienionego schorzenia.

Czym charakteryzują się leki na cholesterol nowej generacji?


Nowe leki na cholesterol są to inhibitory PCSK9, które aplikuje się do organizmu w postaci zastrzyku. Zastrzyki te najczęściej aplikuje się raz lub dwa razy w miesiącu. Leki na cholesterol bez recepty mogą w składzie zawierać także kwasy omega-3, które wspomagają utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu. Dodatkowo na szczególną uwagę zasługują tabletki na obniżenie cholesterolu, które w swoim składzie posiadają witaminę K. Lek na obniżenie cholesterolu najczęściej stosowany jest tuż po posiłku. Tabletki na cholesterol bez recepty ponadto spowalniają proces formowania się płytek miażdżycowych oraz co istotne ograniczają stany zapalne w obrębie ścian naczyń krwionośnych. Tabletki na cholesterol bez recepty chronią komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym a także wspierają codzienne funkcjonowanie organizmu.