Yerba mate – alternatywa dla kawy

Yerba mate to ciekawa alternatywa dla kawy. Jest od niej zdrowsza, dłużej działa i ma znacznie korzystniejszy wpływ na nasz organizm. Jeśli jej nie próbowałeś – koniecznie musisz.

Gdzie można spróbować yerba mate?

yerba mate w tykwieW tym celu najlepiej udać się do profesjonalnej czajowni, czyli miejsca, gdzie – podobnie jak w kawiarni kawę – serwuje się jedynie herbatę. Możemy mieć pewność, ze osoby zatrudnione w tym miejscu doskonale wiedzą, w jakiej temperaturze parzy się konkretne gatunki, a znając odrobinę nasz gust – gdy odpowiemy na parę pytań – pracownik jest w stanie doradzić, jaka herbata będzie dla nas najlepsza.

Smak dla twardzieli

Yerba mate ma specyficzny smak, który nie wszystkim od razu przypada do gustu. Jest gorzka i ziołowa, co nie każdemu będzie odpowiadać. Może być parzona wrzątkiem lub… lodowatą wodą. Obie te skrajności są w stanie wytrącić z suszu yerby charakterystyczne dla niej związki, które sprawiają, że jest tak zdrowa i pobudzająca.

Popularność yerba mate

Yerba mate to tradycyjny trunek spożywany przez Indian z Ameryki Południowej. Z biegiem ostatnich lat, za sprawą popularnych podróżników, stał się coraz bardziej znany w Europie. Wiele osób rezygnuje z kawy na rzecz yerby, a osoby posiadające na swoim biurku bombillę (specjalne naczynie do picia yerby) pojawiają się coraz liczniej w polskich biurach.