Co wybrać – nasiona marihuany indoor czy outdoor?

Co wybrać - nasiona marihuany indoor czy outdoor

Marihuana to roślina o wyjątkowych właściwościach, która fascynuje coraz więcej osób. W sprzedaży dostępne są nasiona, które można zasadzić w domu lub na zewnątrz. Przed rozpoczęciem uprawy warto poznać, czym różnią się między sobą poszczególne gatunki roślin.

Nasiona do uprawy na zewnątrz

Jak wskazuje nazwa, nasiona typu outdoor przeznaczone są do uprawy na świeżym powietrzu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych możliwe jest uzyskanie wysokich plonów. Rośliny, które rosną na świeżym powietrzu, są bardziej narażone na różnego rodzaju choroby. Aby ich uniknąć trzeba zadbać o żyzną glebę i odpowiednie nasłonecznienie. Uprawa marihuany na zewnątrz nie jest specjalnie wymagająca, a uzyskiwane plony uznawane są za bardziej wartościowe od tych pozyskiwanych z roślin typu indoor.

Charakterystyka nasion indoor

nasiona marihuany indoor

Nasiona marihuany indoor przeznaczone są do uprawy roślin wewnątrz pomieszczeń. Warunkiem koniecznym do prawidłowego wzrostu rośliny i uzyskania obfitych plonów jest zapewnienie odpowiedniej ilości sztucznego światła. Ta metoda pozwala na hodowlę przez cały rok bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Do najchętniej wybieranych gatunków typu indoor zalicza się odmiany:

  • critical,
  • liberty haze,
  • money maker,
  • white widow.

Najlepsi hodowcy są w stanie uzyskać nawet sześć zbiorów w ciągu jednego roku. Konieczność doświetlania roślin generuje dodatkowe koszty. Należy się więc liczyć z wyższymi rachunkami za prąd.