Nasiona feminizowane – wszystko czego potrzebujesz do uprawy konopi

feminizowane nasiona

Nasiona feminizowane marihuany powstają poprzez krzyżowanie roślin konopi, które mają zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe. Rośliny te są krzyżowane z innymi roślinami żeńskimi w celu uzyskania potomstwa, które wytwarza tylko kwiaty żeńskie.

Z czego wynika popularność feminizowanych nasion konopi?

Feminizowane nasiona konopi są popularne z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, produkują kwiaty. Po drugie, potrzebują mniej czasu, aby wyrosnąć i wyprodukować plon gotowy do zbiorów w zaledwie sześć tygodni.

Różnice między feminizowanymi, a niefeminizowanymi nasionami

Jedną z głównych różnic między feminizowanymi nasionami konopi jest czas zbiorów. Rośliny konopi z męskimi genami są gotowe do zbioru znacznie później niż te z żeńskimi genami. Rośliny męskie zwykle potrzebują 9-11 tygodni do zbioru, podczas gdy rośliny żeńskie mogą być zebrane w ciągu 8-10 tygodni. Kolejną różnicą jest potencjalny plon, który również zależy od rodzaju uprawianej rośliny.

Niefeminizowane nasiona konopi to rodzaj nasion, które nie są żeńskie. Ci, którzy wyhodują tego rodzaju nasiona, będą mieli większą szansę na uzyskanie męskiej rośliny, która wyprodukuje mniej kwiatów, jednak będzie mogła zostać zebrana w celu stworzenia interesującej krzyżówki.

Kupujesz nasiona feminizowane marihuany? Pamiętaj o warunkach

Rośliny konopi są uprawiane na wiele różnych sposobów, ale istnieją dwie główne klasy uprawy: outdoor i indoor. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze metody jest miejsce zamieszkania. Rośliny konopi uprawiane na zewnątrz najlepiej rosną w regionach o umiarkowanym klimacie przez cztery pory roku. Jeśli mieszkasz w miejscu, które jest chłodniejsze, powinieneś uprawiać w pomieszczeniu, aby zapewnić roślinom światło, którego potrzebują przez cały rok.