Rola witaminy C w organizmie

Jeśli ktoś decyduje się na suplementację witamin, z pewnością w większości przypadków wybór padnie na witaminę C. Dlaczego akurat tę witaminę warto suplementować? Po pierwsze, rola witaminy C w organizmie jest nieoceniona.

Ten związek chemiczny jest odpowiedzialny, między innymi, za wzmacnianie odporności, prawidłowy rozwój dzieci, przyspieszanie procesu gojenia się skóry i kości po urazach, czy zapobieganie uwalnianiu wolnych rodników. To jednak tylko kilka z funkcji, które witamina C spełnia w organizmie.

Drugim powodem, dla którego warto sięgać po suplementy z witaminą C, na przykład dobrze przyswajalny askorbinian sodu https://konopnysklep.com.pl/biomus/askorbinian-sodu-1kg.html, jest to, że ludzki organizm nie posiada zdolności syntezy tego związku w organizmie, co oznacza, że musi on być stale dostarczany z zewnątrz.

Objawy niedoboru witaminy C

Biorąc pod uwagę to, jak wiele procesów w organizmie zachodzi z udziałem witaminy C, nie trudno się domyślić, że jej niedobór jest odczuwalny wyjątkowo intensywnie.

Osoba, która cierpi na deficyt witaminowy, jest osłabiona, zmęczona pomimo odpowiedniej dawki relaksu, pojawiają się u niej bóle mięśni i stawów i bardzo często poddaje się różnemu rodzaju infekcjom.

Ponadto, osoby u których wykryto znaczny niedobór tej witaminy, często zmagają się z zaburzeniami psychofizycznymi, co często skutkuje wpadnięciem w depresję.

Suplementacja witaminy C – askorbinian sodu

Zdając sobie sprawę z tego, jak wiele szkód wyrządza organizmowi niedobór witaminy C i jak znacznie obniża on komfort życia, nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej suplementacji.

Szczególnie polecanym suplementem jest askorbinian sodu, który jest buforową formą witaminy C, całkowicie bezpieczną dla osób zmagających się ze schorzeniami układu pokarmowego czy problemami stomatologicznymi.