Kosmetyki polecane do kąpieli dla niemowląt

Pierwsza kąpiel noworodka to ogromne wydarzenie dla całej rodziny i masa emocji. Zwykle świeżo upieczeni rodzice bardzo denerwują się tą pierwszą kąpielą. Trudno jest bowiem samo trzymanie noworodka w sposób bezpieczny i stabilny, a także dobór odpowiednich kosmetyków, które nie podrażnią zwykle wrażliwej skóry dziecka. Jak zatem podejść do wyboru odpowiednich specyfików do kąpieli? Na co zwrócić uwagę, zanim kupi się płyn lub emulsja kąpielową?

Czy bez parabenów zawsze oznacza dobry skład

Najważniejszy jest dobry skład kosmetyku do kąpieli dla noworodka. Trzeba zatem uważnie śledzić składy, nie kierować się informacjami zamieszczonymi na etykiecie, a już na pewno nie brać za dobrą monetę faktu, że na opakowaniu napisane jest, że to kosmetyk naturalny. Niestety czasami jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy, z doskonałym składem nie ma nic wspólnego. Warto czytać fora internetowe oraz blogi parentingowe, w których polecają sobie dobre środki do pielęgnacji i kąpieli niemowląt. Bardzo często można napotkać tam świetne recenzje kosmetyków Emolium Strywald24.

Im łagodniej tym lepiej

W przypadku kosmetyków do kąpieli noworodków i niemowląt, im jest on łagodniejszy, tym lepiej. Kosmetyki Emolium z pewnością mają bardzo łagodne działanie na skórę dzieci, w końcu można używać ich już od pierwszego dnia po narodzinach. Jeżeli coś jest przeznaczone dla takich maluszków, oznacza to, że zostało gruntownie przebadane i zaaprobowane do użytku z pełną odpowiedzialnością za jego działanie.