Jakie są właściwości nawłoci kanadyjskiej?

nawloc

Nawłoć kanadyjska rośnie nie tylko i wyłącznie w Ameryce Północnej (w Kanadzie, a także Stanach Zjednoczonych). Nie wszyscy mają świadomość, że roślina rośnie również w Polsce. W zdecydowanej większości przypadków spotykana jest w wilgotnych warunkach na opuszczonych gruntach, a także pastwiskach, zaroślach, polach.

Do licznych właściwości nawłoci kanadyjskiej należy zaliczyć właściwości hemostatyczne, które polegają na zatrzymaniu krwawienia. Roślina charakteryzuje się także działaniem rozkurczowym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym. Warto również wiedzieć, że nawłoć kanadyjska cechuje się działaniem uszczelniającym i odtruwającym. Dodatkowo trzeba zdawać sobie sprawę, że zostało odnotowane jej oddziaływanie na wzmocnienie naczyń krwionośnych. Wśród licznych właściwości rośliny koniecznie trzeba wymienić wspomaganie niwelowania obrzęków czy przywrócenie zaburzonych funkcji jelit oraz żołądka.

Nie wszyscy mają świadomość, że substancje, które znajdują się w roślinie usuwają nadmiar amoniaku i sodu z organizmu. Kwiaty są również lekami przeciwgorączkowymi czy przeciwbólowymi. W składzie rośliny można znaleźć kwercetynę, czyli związek, który jest niezwykle pomocny jeżeli chodzi o leczenie krwotocznego zapalenia nerek.

Ponadto nasiona są nie tylko kancerogenne, ale również antykoagulantowe. Warto także mieć świadomość, że z nawłoci kanadyjskiej produkowane są leki homeopatyczne. Wyciągu z rośliny wykorzystywane są w leczeniu zapalenia stawów czy reumatyzmu. Więcej informacji tutaj.