Jakie właściwości ma pokrzywa?

szampon pokrzywowyWyciągi z korzenia pokrzywy w dzisiejszych czasach bardzo często wchodzą w skład wielu mniej lub bardziej profesjonalnych środków na łysienie, dlatego też w każdym sklepie kosmetycznym bez żadnego większego problemu znajdziemy porządny szampon pokrzywowy. Pokrzywa doskonale hamuje produkcję dihydrotestosteronu, czyli specjalnego hormonu, który odpowiedzialny jest właśnie za łysienie androgenowe.

Nie tylko szampon pokrzywowy

Na naszym rynku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko szampony pokrzywowe, ale również specjalne pokrzywowe napary, którymi można delikatnie masować skórę głowy. Profesjonalny napar z pokrzywy, doskonale zmniejsza napięcie mięśni i co najważniejsze rewelacyjnie poprawia krążenie. Osoby, które zmagają się z różnego typu chorobami skóry powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa naparów z pokrzywy. Preparaty te są również idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które muszą na co dzień zmagać się z łupieżem oraz łojotokiem.

Wodne wyciągi z korzenia

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się również specjalne wodne wyciągi z korzenia pokrzywy, albo liści, które często stosuje się na owłosioną skórę głowy, aby lekko ją drażnić. Dzięki temu zabiegowi doskonale poprawia się krążenie co ma ogromny wpływ na szybszy wzrost włosów. Szampon z pokrzywy, to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mają tłuste włosy. Warto sprawdzić również wywary z pokrzywy, które także przynoszą satysfakcjonujące wyniki.