Tarczyca bajkalska – działanie i zastosowanie

Matka Natura obdarzyła nas bardzo wieloma znakomitymi naturalnymi ziołami, warzywami i owocami, których składniki mają drogocenne działania uzdrawiające. Jednym z najpopularniejszych takich ziół jest np. tarczyca bajkalska, która wywodzi się z Mongolii, Chin i wschodniej Rosji.

Jakie są właściwości tarczycy bajkalskiej?

tarczyca bajkalskaTarczyca jest znakomitym źródłem flawonoidów (bajkaliny i wogoniny), dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako podstawowy składnik kosmetyków, które odpowiedzialne są za odbudowanie skóry i hamowanie skutków starzenia się. Tarczyca bajkalska może zapobiec również miażdżycy i zakrzepom, które są bardzo dużym zagrożeniem dla naszego organizmu.

Bardzo wielu lekarzy uważa również że korzenie tarczycy bajkalskiej mogą również pomóc w leczeniu raka. Flawony mają cenne właściwości przeciwnowotworowe, dlatego też coraz częściej znajdują zastosowanie we współczesnej onkologii. Udowodniono również, że wodny ekstrakt z tarczycy bajkalskiej działają cytotoksycznie na komórki białaczki szpikowej.

Tarczyca bajkalska to również doskonała propozycja dla tych osób, które muszą zmagać się z chorobami jamy ustnej. Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów opartych na tarczycy bajkalskiej, które są pomoce w leczeniu chorób dziąseł oraz w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej.