Na co zwracać uwagę wybierając ekologiczne kosmetyki?

kosmetyki ekologiczne

Kosmetyki ekologiczne to obecnie bardzo często wybierane produkty do makijażu i pielęgnacji. Według producentów nie zawierają one sztucznych i chemicznych dodatków. Czy tak jest rzeczywiście?

Naturalnie czy ekologicznie

Kosmetyk naturalny nie zawsze jest ekologiczny, dlatego podczas zakupów nie należy kierować się jedynie nazwą produktu, ale również dodatkowymi oznaczeniami. Istotne są zwłaszcza certyfikaty, pozwalające określić nie tylko to, czy kosmetyk został wyprodukowany w sposób przyjazny dla środowiska, ale również, czy na przykład zawiera substancje pochodzenia zwierzęcego. Kosmetyk oznaczony jako naturalny nie musi być produkowany w sposób ekologiczny, a jedynie zawierać pewną ilość substancji naturalnych.

Forma kosmetyków ekologicznych do pielęgnacji i makijażu

Kupując kosmetyki produkowane w sposób ekologiczny warto również zwracać uwagę na ich formę. Osoby, które są uczulone na chemiczne konserwanty i inne tego typu dodatki, powinny wybierać spośród takich kosmetyków do makijażu jak:

– sypki puder

– sypki cień do powiek

– podkład do twarzy w formie proszku

– korektor mineralny

Tylko taka forma daje gwarancję, iż kosmetyk jest rzeczywiście ekologiczny, ponieważ produkty w formie fluidu zazwyczaj zawierają składniki będące przyczyną uczuleń.