Czym jest brazylijska Catuaba?

zmielona catuabaCatuaba jest korą pochodząca z dwóch gatunków drzew takich jak Erythroxylum vacciniifolium i Trichilia catigua, które występują naturalnie w tropikalnych lasach Brazylii. Mówi się, iż Catuaba posiada szereg właściwości, które sprawiają, iż napary oraz herbaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa i ludzi poszukujących zdrowych metod odżywiania.

Catuaba zawiera substancje, które oddziałują na centralny układ nerwowy przez co zwiększają poziom koncentracji, dodają energii, wzmacniają system immunologiczny oraz przeciwdziałają powstaniu chorób nowotworowych. Catuaba jest też silnym afrodyzjakiem i lekiem na potencję, toteż jej zastosowanie stanowi ciekawą alternatywę dla niebieskich pigułek, które połykane w nadmiarze mogą w poważny sposób zaszkodzić zdrowiu.

Pomimo znajomości Catuaby od wielu lat i jej wykorzystaniu przez rdzenną ludność Brazylii, Catuaba stanowi obiekt badań naukowców zaledwie od kilku lat. Do niewątpliwych zalet Catuaby należy z pewnością niezwykle atrakcyjna cena, duże spektrum działania, różne formy przyjmowania (tabletki, herbata, sproszkowana kora) oraz duża dostępność. Być może warto spróbować czegoś nowego i egzotycznego, a tym samym pozbyć się swoich problemów zdrowotnych?