Colostrum na zdrowie

colostrum

Colostrum to siara mleka, a więc naturalny posiłek każdego ssaka w pierwszych dniach życia. To bogaty w witaminy i wartości odżywcze pokarm, wzmacniający system odpornościowy oraz regulujący pracę przewodu pokarmowego. Regularne stosowanie znacząco poprawia funkcjonowanie organizmu niezależnie od wieku, również u dzieci. Colostrum zawiera niewielkie ilości laktozy, dlatego jest idealne dla osób z nietolerancją laktozy.

Na co działa colostrum?

Colostrum posiada szerokie spectrum działania i dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. To doskonałe źródło białek, hormonów wzrostu i przeciwciał. Stosowany jako suplement diety przeciwdziała chorobom układu krążenia, układu oddechowego, a nawet cukrzycy i różnego rodzaju alergiom. Wzmacnia kości, pomaga w procesie wzrostu i rozwoju szkieletu u dzieci. Stymuluje procesy zwalczania bakterii i wszelakich infekcji, pomaga organizmowi w zwalczaniu grzybów.

Colostrum – właściwości i stosowanie.

colostrum

Colostrum wydzielane jest zaraz po porodzie tylko przez kilka dni. Od mleka właściwego odróżnia je skład bogatszy w białka i enzymy, za to skromniejszy, jeśli chodzi o tłuszcze, glukozę i laktozę. Zawiera wiele cennych składników:

  • witaminy: A, grupa B, D, E
  • mikroelementy: miedź, kobalt, selen żelazo
  • makroelementy: wapń, sód, fosfor, magnez, potas
  • immunoglobuliny
  • laktoferynę
  • lizomym

Colostrum to doskonały suplement diety zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Może występować w formie kapsułek, jak i płynu. Odpowiednio stosowany przyniesie naszemu organizmowi ogromne korzyści. Aby je osiągnąć, preparat należy przyjmować przez okres trzech miesięcy, po czym należy zrobić sobie przerwę.