Szum w uszach – jak sobie z nim poradzić?

szum w uszach

Szum w uszach to problem, który znacząco obniża komfort codziennego życia. Utrzymujący się dyskomfort może prowadzić do rozdrażnienia, problemów ze snem oraz trudności z koncentracją. Jak sobie radzić, w sytuacji, w której pojawią się szumy uszne?

Leki bez recepty – po te preparaty warto sięgnąć

Osoby, u których pojawi się szum w uszach, będą odczuwały ciągły dyskomfort. Przyczyn pojawienia się takich szumów może być wiele. Do najpopularniejszych przyczyn należy ekspozycja na hałas, stres oraz przyjmowanie niektórych leków, takich jak np. salicylany, antybiotyki aminoglikozydowe, chinina, środki przeciwnowotworowe na bazie platyny. Szumy w uszach mogą mieć charakter tymczasowy lub przewlekły. Jeżeli problem się utrzymuje, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Szum w uszach leki bez recepty będą dobrym rozwiązaniem. Do preparatów, które można zastosować celem zniwelowania szumów usznych zaliczają się między innymi Ginkofar, Tone, Auditon, Audiocontrol, Silentiz na szumy uszne i słuch.

Co zrobić kiedy leki bez recepty i suplementy nie pomogą?

Szum w uszach mimo leków bez recepty nie ustąpił? W takim przypadku konieczne może okazać się sięgnięcie po lek na szumy uszne i zawroty głowy przepisany przez lekarza. Szumy uszne mogą być efektem nadmiernego stresu, problemów z ciśnieniem, cukrem lub cholesterolem. Jeśli więc preparaty i suplementy dostępne bez recepty nie dadzą pożądanych rezultatów, należy udać się do lekarza, który przeprowadzi diagnostykę i znajdzie przyczynę problemu, a następnie przepisze odpowiednie leki na szumy uszne i zawroty głowy lub też zleci dodatkowe badania.