Jaki szampon do włosów blond wybrać?

szampon do włosów blond

Włosy blond, zwłaszcza po koloryzacji, muszą być w odpowiedni sposób pielęgnowane. Jednym z kosmetyków, który na pewno należy zakupić, jest odpowiedni szampon. Warto byłoby mieć świadomość tego, jakimi kryteriami należy kierować się przy jego wyborze. Swoją szczególną uwagę trzeba zwrócić na skład preparatu, po który się sięga. 

Jakich właściwości oczekiwać od szamponu do włosów blond?

Szampon do włosów blond można znaleźć w zdecydowanej większości drogerii. Nie wszystkie preparaty są jednak godne zakupu. Ważne jest to, aby kosmetyk zadziałał wszechstronnie. Powinien zapobiegać pojawianiu się nieatrakcyjnych żółtych tonów. Z tego właśnie względu, szampony przeznaczone do pielęgnowania włosów blond bardzo często mają odcień fioletowy. Ich zadaniem jest bowiem ochładzanie koloru kosmyków. Włosy po rozjaśnianiu mogą być również nadmiernie przesuszone. Z tego też względu, doskonale byłoby, gdyby szampon działał także nawilżająco. Powinien też dodawać kosmykom zdrowego blasku. 

Jakich składników poszukiwać w szamponie do jasnych kosmyków?

szampon do włosów blond

Szampon do włosów blond powinien bazować na jak najstaranniej dobranych składnikach aktywnych. Powinny one korzystnie wpływać na odcień włosów. Wśród składników aktywnych godnych uwagi wymienić należy bez wątpienia:

  • ekstrakt z aloesu
  • ekstrakt z rumianku lekarskiego
  • olejek z pestek malin
  • wyciąg z kwiatów lipy

Szampon do włosów rozjaśnianych nie powinien natomiast zawierać konserwantów, które są absolutnie zbędne. Mogą one bowiem negatywnie wpłynąć na kondycję skóry głowy oraz kosmyków. 

Jak używać szamponu i w jaki sposób można wzmocnić jego działanie?

Aby szampon do włosów blond z tego sklepu mógł przynieść pożądane rezultaty, musi być systematycznie stosowany. Blondynki i blondyni powinni używać go podczas każdego mycia głowy. Warto przestrzegać zaleceń producenta, które znaleźć można na etykiecie konkretnego preparatu. Szampon wymaga starannego spienienia w dłoniach przed wmasowaniem w skalp. Masaż powinien być wykonany starannie, aby pobudzić mikrokrążenie. Po kilku minutach szampon można spłukać ze skóry głowy.

Najlepiej zrobić to przy pomocy letniej wody. Po użyciu szamponu dobrze byłoby również zastosować odżywkę. Ona także powinna być przeznaczona do włosów blond. Ma za zadanie zregenerować kosmyki oraz domknąć ich łuski. Dzięki temu kolor utrzyma się na włosach zdecydowanie dłużej. Świetnym uzupełnieniem pielęgnacji blond kosmyków będzie również stosowanie serum nawilżającego. Należy aplikować je na końcówki kosmyków po każdym myciu.