White Widow – co trzeba wiedzieć?

White Widow

White Widow to produkt ziołowy, który był używany od wieków w leczeniu różnych schorzeń. Jest zrobiony z suszonych liści i zawiera wysoki poziom THC.

Działanie

Zioła White Widow to rodzaj marihuany, który ma łagodniejsze działanie psychotywczne niż inne rodzaje marihuany. Ma za to silne działanie relaksacyjne i euforyczne.

Nazwa

White Widow

Nazwa White Widow pochodzi od czysto białych słupków i pąków pokrytych kryształkami. Posiada ziemisty, korzenny aromat z posmakiem sosny i owoców cytrusowych.

Pochodzenie

Odmiana White Widow została stworzona w Holandii w latach 90-tych i od tego czasu rozprzestrzeniła się na wiele innych krajów.

Historia White Widow zaczyna się na początku lat 90., kiedy holenderski hodowca Neville Schoenmaekers skrzyżował brazylijską Sativę z południowoindyjską Indicą. Pierwsze nasiona tej odmiany zostały sprzedane na targach Hemp Fair w Amsterdamie w 1995 roku.

Jest to hybryda z przewagą THC, uważa się, że jest to krzyżówka brazylijskiej Sativy i południowoindyjskiej Indica, ale pochodzenie tej odmiany konopi pozostaje nieznane. Roślina ma wysoką zawartość THC, zwykle od 15% do 22%.

Medyczne działanie

White Widow to silna odmiana o właściwościach leczniczych. Wiadomo, że jest pomocna w łagodzeniu bólu i pomaganiu w szybszym zaśnięciu, a nawet w walce z bezsennością. Roślina ta jest również stosowana w leczeniu skurczów mięśni, drgawek i lęków. 

Moc tej odmiany można odczuć natychmiast po jej wypaleniu, pierwszymi odczuwalnymi skutkami będzie relaksacja i poczucie euforii.