Korzyści z uprawy nasion marihuany outdoor

wyhodowane nasiona marihuany outdoor trzymane w dłoni

Nadszedł kwiecień, czas przygotowań plantacji, a na zbliżające się zasiewy nie trzeba długo czekać. Wielu hodowców uważa, że uprawa marihuany na zewnątrz jest jedyną realną opcją. Zalety uprawy na zewnątrz są niezaprzeczalne – promienie słoneczne są bogatsze i mocniejsze niż najbardziej zaawansowane urządzenia oświetleniowe, a wentylacja grow boxu jest nieuchronnie gorsza niż naturalny ruch mas powietrza, który kołysze rośliny w przyrodzie. Zauważono, że rośliny marihuany są zdrowsze i często mniej wymagające w uprawie na zewnątrz.

Specyfika uprawy marihuany na wolnym powietrzu

  • Potrzebujesz bezpiecznego miejsca, które jest łatwo dostępne dla Ciebie, ale nie jest uczęszczane przez innych;
  • Przed sadzeniem gleba musi być spulchniona i pozbawiona chwastów;
  • Pełny cykl wzrostu, kwitnienia i dojrzewania musi odbywać się w temperaturze odpowiedniej dla konopi (15 stopni C);
  • Warunki klimatyczne powinny generalnie odpowiadać potrzebom rośliny – nie wszystkie odmiany dobrze znoszą upały i nie dla wszystkich korzystna jest wysoka wilgotność powietrza.
dojrzałe nasiona marihuany outdoor

Wybór odmiany konopi do uprawy na wolnym powietrzu

Klimat Polski charakteryzuje się stosunkowo wczesną wiosną i ciepłą jesienią, zwłaszcza w regionach zachodnich i południowych. Moment rozpoczęcia sadzenia najłatwiej jest określić metodą ludową: kwitnące bzy oznaczają, że tej wiosny nie zapowiada się zimna – gdy tylko bzy przekwitną, można bezpiecznie zasadzić nasiona marihuany outdoor (zobacz tu) i rozpocząć uprawę. Należy więc podjąć ważną decyzję: zamówić i zasadzić odmianę konopi, która ma wystarczająco dużo czasu, aby w pełni dojrzeć przed sezonowym spadkiem temperatury jesienią.