Czym są nasiona feminizowane?

nasiona feminizowane

Dawniej uprawa marihuany dawała 50% szans na to, że roślina może bazować na płci męskiej. Jednakże szybko zauważono, że jedynie żeńskie rośliny wytwarzają bogate pąki, jakie zawierają THC i CBD. Męskie rośliny mogą zaniżać plony żeńskich, co nie jest mile widziane. Aktualnie nasiona feminizowane cieszą się sporym uznaniem na rynku. W Polsce uprawa jest nielegalna, co trzeba mieć na uwadze. Czym odznaczają się feminizowane nasiona? Jakie maja zalety? Skąd wynika ich popularność? O czym warto wiedzieć?

Wyjątkowe nasiona feminizowane

nasiona feminizowane

Wyprodukowanie nasion feminizowanych w latach 90 wpłynęło na rewolucję w uprawie konopi indyjskich. Są one genetycznie modyfikowane w taki sposób, aby wyrastały z nich jedynie żeńskie rośliny, Zyskujemy tutaj pewność na 99,9%. Usunięcie losowości ułatwiło hodowlę cannacis, jak i wpłynęła na zachowanie ekonomiczności. 

Ważne cechy

Pamiętajmy o tym, że nasiona feminizowane z https://panpestka.pl/product-category/feminizowane/ zazwyczaj są projektowane do produkcji roślin fotoperiodycznych. Kwitną one w zależności od uzyskanego światła i ciemności. Naturalny proces wskazuje, że cannabis kwitną pod koniec lata, kiedy dni stają się coraz krótsze. Uprawa indoor wymaga utrzymania roślin w fazie wegetatywnej, dopóki hodowca nie będzie gotowy na wywołanie kwitnienia, przez skrócenie ekspozycji na światło. Nasiona feminizowane są oferowane przez cenionych producentów, jacy działają każdego dnia z pasją i doświadczeniem.