Koronawirus statystyki – co warto o nich wiedzieć?

miasto

Ostatnimi czasy nie ma bardziej śledzonego tematu niż koronawirus Statystyki odnośnie do wirusa SARS-COV-2 są publikowane codziennie i w zasadzie wszędzie nie ma innego bardziej emocjonującego tematu, jak koronawirus Polska nie jest w tej materii wyjątkiem. Zastanówmy się jednak nad kontrowersjami, jakie niosą ze sobą statystyki Koronawirus, może być odbierany różnie w zależności od interpretacji.

Zachorowania Covid Polska a Świat

koronawirus

Na samym początku musimy powiedzieć, że zanim zaczniemy porównywać statystyki, to dobrze jest wiedzieć jak oceniana, jest zachorowalność na Covid Polska statystyki, ma różnie oceniane, ale raczej istnieje przekonanie, że nie są one najlepsze. Wynika to głównie z tego, że wykres zakażeń w Polsce jest wykonywany na podstawie liczby testów, a tych wykonujemy zdecydowanie najmniej w Europie.

Na czym możemy zatem oprzeć wnioski?

Coraz częściej słyszy się pogląd o tym, że aby mieć najbardziej rzeczywisty obraz tego, jakie zbiera żniwo Covid, to musimy mieć dane odnośnie do tego, jakie były prognozowane zgony w danym kraju i w danych latach, a jakie zaobserwowaliśmy. Niestety nie ma dobrych wiadomości, dla krajów takich jak Polska Koronawirus bowiem w naszym kraju zebrał procentowo największe żniwo i niestety wiele wskazuje na to, że główną tego przyczyną jest mały odsetek zaszczepionych.