Miód lawendowy najlepszy na zimowe wieczory do herbaty i ciasta

miód lawendowy

Miód lawendowy jest jednym z najpopularniejszych miodów nektarowych. Warto także dodać, że jest on bardzo delikatny i aromatyczny dzięki, czemu chętnie jest dodawany do różnych potraw. Miód ma bardzo dużo właściwości, przez co powinien on być stosowany w naszej diecie. Miód z lawendy ma także bardzo charakterystyczny zapach.

Jakie właściwości ma miód?

Miód lawendowy zawiera bardzo dużo właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Między innymi dzięki stosowaniu miodu lawendowego możemy uzyskać: 

  • zmniejszenie zawału serca, czy udaru, 
  • wpływa bardzo dobrze na układ pokarmowy, 
  • kojąco wpływa na żołądek i jelita oraz wątrobę, 
  • ma także właściwości przeciwstarzeniowe,
  • zmniejsza stres.

Dzięki temu, że będziemy stosować ten rodzaj miodu, to możemy zadbać o zdrowie całej rodziny.

miód lawendowy

Do czego można użyć miodu lawendowego?

Miód lawendowy świetnie sprawdzi się w daniach wytrawnych. Można nim polać także mięso. Najczęściej jednak w kuchni używany jest do wypieków oraz można go dodać do gorącej herbaty, czy mleka. Mleko z miodem to znakomity przysmak dla najmłodszych szczególnie w okresie zimowym. Warto też dodać, że wypicie miodu z mlekiem lub herbatą przed snem pomoże w szybkim zaśnięciu. Miód lawendowy można również spożywać prosto ze słoiczka. Sam miód może mieć posmak słodko-kwaśny.

Lawendowy miód jest także idealnym pomysłem na prezent urodzinowy, czy też świąteczny. Warto jest podarować miód lawendowy najbliższym, gdyż wpływa on bardzo dobrze na nasz organizm i włosy oraz cerę. Co ważne miód można stosować w każdym wieku.