Purple Haze – cechy charakterystyczne

purple-haze

Purple Haze to odmiana marihuany, jaka jest dominująca w geny sativa. To krzyżówka rzadkich i popularnych odmian – Haze i Purple Thai. Czym wyróżnia się Purple Haze? Jak wyglądają jej kwiaty? Jakie ma działanie? Czy warto po nią sięgnąć?

Powstanie Purple Haze

Powstanie Purple Haze wiąże się z połączenia Haze i Purple Thai. Kwiaty osiągają nawet do 19% THC i dostarczają takie efekty, jakie są znane ze szczepów sativa i indica. Popularność rośliny rozpoczęła się w roku 1960, kiedy Jimmy Hendrix nagrał piosenkę o tej nazwie. Rekreacyjni użytkownicy wskazują, że ta odmiana dostarcza sporo energii i stymuluje mózg, co przekłada się na intensywne poczucie twórczej inspiracji. Nie zapominajmy o silnym działaniu, dzięki czemu Purple Haze pomoże nam w leczeniu:

  • depresji,
  • stresu,,
  • lęku,
  • zmęczenia. 

Topy Purple Haze

Ta popularna odmiana marihuany ma zwarte topy, jakie przyjmują barwę zielono-fioletową. Po około 8-9 tygodniach kwitnienia zauważymy, że kwiaty są pokryte długimi włoskami w kolorze białym i fioletowym. Na włoskach znajduje się słodka i lepka żywica, jaka jest cechą charakterystyczną rośliny. Odmiana ma jagodowy, słodki aromat i ostry smak jagód wraz z nutką przypraw. Miłośnicy tego owocu z pewnością pokochają Purple Haze. 

Purple Haze łączy w sobie to, co najlepsze z dwóch znanych odmian. Działanie jest podobne do szczepów sativa i indica, co warto mieć na uwadze. Plusem jest fakt, że PH pomoże nam zwalczyć lekką depresję, stres i zmęczenie. Daje uczucie spełnienia i twórczej inspiracji, która przekłada się na kreatywność i pobudzenie wyobraźni.