Jak stosować lek sedomix?

Sedomix jest to lek roślinny, który jest tradycyjnie stosowany. Preparat uspokaja i ułatwia znacząco zasypianie. Produkt ten przeznaczony jest z reguły do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach. Warto dodać, że jego skuteczność opierać się będzie wyłącznie na długim okresie stosowania oraz doświadczeniu.

Jak poprawnie stosować lek Sedomix?

Lek Sedomix najlepiej stosować zgodnie z opisem, który powinien być zamieszczony w ulotce dla pacjenta bądź według zaleceń lekarza czy farmaceuty. Przed pierwszym użyciem leku warto będzie skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do zażywania leku Sedomix

Leku nie powinny stosować dzieci poniżej dwunastego roku życia, ponieważ lek zawiera w sobie sporą dawkę etanolu – 46-60%. Nie powinno się także stosować leku Sedomix w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie wolno go spożywać także, jeśli występuje u pacjenta nadwrażliwość na jakikolwiek składnik w produkcie leczniczym. Lek ten zawiera w sobie alkohol, dlatego nie jest wskazany pacjentom, którzy borykają się z problemami wątroby, niewydolności nerek, alkoholizmu, padaczki, uszkodzenia mózgowego bądź chorób umysłowych.

Możliwe działania niepożądane

Lek Sedomix z lekinatury.pl może – podobnie jak reszta innych leków – wywołać niepożądane działa uboczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wystąpią one u każdego pacjenta. W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić wszelkie zaburzenia w żołądku oraz jelitach lub senność. Jeśli wystąpią inne objawy niepożądane, to trzeba niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Środki ostrożności – o czym warto pamiętać?

Jeśli objawy nie ustąpią po upływie dwóch tygodni stosowania leku, najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem. Ze względu na obecność nalewki z ziela dziurawca trzeba unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne tuż po zażyciu leku. Lek należy także ostrożnie stosować u osób, które posiadają jasną karnację. Lek posiada w jednej dawce około 2.6ml czystego etanolu, co odpowiadać będzie około 50 ml standardowego piwa o zawartości 5 % alkoholu.