Zielona herbata – korzyści dla zdrowia

Zielona herbata jest stosowana jako lek od tysięcy lat. Pochodzi z Chin, ale powszechnie stosowana jest w całej Azji. Napój ten ma wiele zastosowań, od obniżania ciśnienia krwi po zapobieganie nowotworom. Powodem, dla którego zielona herbata ma więcej korzyści zdrowotnych niż herbata czarna, jest sposób jej przetwarzania.

Czarna herbata jest przetwarzana w sposób umożliwiający fermentację, podczas gdy przetwarzanie zielonej herbaty zapobiega procesowi fermentacji. W rezultacie zielona herbata zachowuje maksymalną ilość przeciwutleniaczy i polifenoli, substancji, które dają zielonej herbacie wiele korzyści. Poza oczywistymi zaletami picia zielonej herbaty, istnieją takie, o którym nie mówi się tak często. Oto kilka z nich.

Nieoczywiste korzyści zielonej herbaty

Próchnica. Badania sugerują, że chemiczny przeciwutleniacz w herbacie może niszczyć bakterie i wirusy, które powodują infekcje gardła, próchnicę zębów i inne stany zapalne jamy ustnej.

Depresja. Teanina jest aminokwasem naturalnie występującym w liściach herbaty. Uważa się, że ta substancja zapewnia relaksujący i uspokajający efekt i jest wielką zaletą dla osób regularnie pijących zieloną herbatę.
Działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne. Przeciwutleniacze herbaciane są silnymi środkami przeciwbakteryjnymi i przeciwwirusowymi, które czynią je skutecznymi w leczeniu wszystkiego, od grypy po raka. W niektórych badaniach wykazano, że zielona herbata hamuje rozprzestrzenianie się wielu chorób.

Pielęgnacja skóry. Zielona herbata może najwyraźniej pomagać również w walce ze zmarszczkami i oznakami starzenia się, ze względu na jej działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Zarówno badania na zwierzętach, jak i na ludziach wykazały, że zielona herbata stosowana miejscowo może zmniejszyć uszkodzenia powstałe od słońca.

Prawdziwej zielonej herbaty szukaj w sprawdzonych sklepach