Kim jest urolog?

urolog białystok

Z pewnością bardzo wiele osób słyszało o specjalizacji w medycynie jaką jest urologia. Kim zatem jest urolog białystok oraz kiedy można się do niego wybrać?

Urolog czyli lekarz dla kobiet i mężczyzn

Urolog zupełnie niesłusznie bywa uważany za męskiego odpowiednika ginekologa. W tym założeniu jest jednak pewien poważny błąd – do urologa mogą jak najbardziej wybrać się również kobiety, bo generalnie urolog to lekarz zajmujący się zdrowiem męskiego układu moczowo-płciowego oraz damskiego układu moczowego. Rzeczywiście mężczyźni udający się do urologa bardzo często poddawani są oględzinom oraz badaniu organoleptycznemu prącia oraz jąder, jednak tak jak już wspomniano powyżej, w przypadku problemów na przykład z cewką moczową, do lekarza urologa mogą zgłosić się również kobiety.

urolog białystok

Kiedy do urologa

Jednym z powodów dla których mężczyźni często trafiają do urologa Białystok są problemy z prostatą. Lekarz ten dokonuje wtedy oględzin prącia oraz jąder mężczyzny, a także worka mosznowego. Rzeczywiście w takim aspekcie można mówić o tym, że to męski odpowiednik ginekologa. Kiedy warto zgłosić się do urologa w Białymstoku? Do urologa warto zgłosić się wtedy, gdy ma się jakiekolwiek problemy właśnie z funkcjonowaniem prącia, zarówno podczas wypróżniania się, oddawania moczu, ale też w życiu seksualnym. W przypadku kobiet motywem do wizyty u urologa mogą być nawracające problemy z układem moczowy, takie jak na przykład częste zapalenia cewki lub pęcherza moczowego.