Przyprawy korzenne i ich zastosowanie

Przyprawy korzenne bardzo szybko zyskały całą rzeszę fanów. Głównie dlatego, że potrafią całkowicie odmienić smak przygotowywanych potraw i sprawić, że nawet na pozór zwyczajne posiłki, będą zachwycać. Przyprawy korzenne mają bardzo charakterystyczny, czasem lekko gorzkawy lub ostry smak, który sprawia, że dania zapadają w pamięć.

Jakie przyprawy korzenne są najpopularniejsze i w jakich potrawach się sprawdzą?korzenne przyprawy

Mówiąc o przyprawach z tej kategorii, trudno byłoby nie wymienić goździków. Goździki są dodatkiem bardzo ciekawym, ponieważ potrafią niemalże całkowicie zmieniać swój smak. Na początku sprawiają one wrażenie lekko słodkawych i owocowych, aby później stać się korzenne i lekko gorzkawe. To dlatego goździki idealnie odnajdują się w akompaniamencie czerwonych mięs oraz potraw z dodatkiem grzybów.
Wśród najbardziej znanych przypraw korzennych nie brakuje także sławnego cynamonu, który jest składnikiem wielu słodkości! Bułeczki cynamonowe, czy szarlotka z dodatkiem tej przyprawy to prawdziwe kulinarne klasyki. Mało osób wie jednak o tym, że szczyptę cynamonu warto dodać także do mięs oraz gęstych sosów, aby nadać im lekko drapiącego w gardło posmaku.
Także słodka wanilia zalicza się do grona przypraw korzennych. Wanilię wykorzystuje się przy produkcji wszelkiego rodzaju wyrobów cukierniczych, takich jak budyń, czy gęste kremy. Jest też doskonałym dodatkiem do domowych ciast różnego rodzaju.