Wyciskarki do soków – sprawdźmy jakie mają zalety

Wyciskarki do soków nie są jeszcze dobrze znane polskim gospodyniom. Są to nowe produkty, które dopiero wchodzą na rynek artykułów gospodarstwa domowego, jednak już zdobywają dużą popularność i zapowiadają się na godnego rywala popularnej sokowirówki. Sprawdźmy jakie posiadają zalety i czym zamierzają podbić rynek i przekonać do siebie klientelę.

Uniwersalność

Wyciskarka do soków nie ograniczają swoich możliwości jedynie do wyciskania soków z owoców. Ich największą zaletą jest uniwersalność i możliwość korzystania z różnych surowców. W wyciskarkach do soków można umieszczać zarówno owoce, jak i warzywa liściaste, cytrusy, trawy, a także twarde warzywa korzeniowe. Wyciśniemy sok z zarówno z bananów, pomarańczy czy mango, jak również z liści pokrzywy, szpinaku, cytryn, kapusty, sałaty, buraków, marchwi, selera, pietruszki i wielu innych.

Inny model pracy, lepsza jakość

Wyciskarki do soków pracują przy wykorzystaniu niewielkiej ilości obrotów, oscylujących w przedziale ok. 80-100 obrotów na minutę. Ich praca polega na miażdżeniu surowca wałkiem i dokładnym odciśnięciu miąższu. Dlatego, jakość pozyskiwanych soków jest o wiele lepsza, niż w przypadku tych, pochodzących z pracy sokowirówek. Zawiera zdecydowanie więcej minerałów, witamin i świeżych enzymów, które nie wytracają się podczas procesu odwirowania, z którego korzysta sokowirówka.

Komfort użytkowania

Dużą zaletą jest prostota budowy i mechanizmu działania. Wyciskarki są łatwe w obsłudze, rozłożeniu i złożeniu, dzięki czemu są łatwe w myciu. Dodatkową zaletą jest ich wyjątkowo cicha praca.