W jakiej formie przyjmować wapń?

dobry suplement diety

Suplementowanie wapnia jest specyficzne. Po pierwsze, zamiast skupiać się na jak największym dostarczaniu sobie wapnia do organizmu, należałoby raczej zadbać o to, aby wapń trafił do odpowiedniego miejsca w naszym ciele. Czyli trzeba zapobiegać dostawaniu się nadmiernej ilości wapnia do układu krwionośnego. Odpowiednie miejsce na wapń to kości.

Węglan czy cytrynian wapnia?

cytrynian wapnia od MyvitaW jaki sposób otworzyć sobie taki prawidłowy kanał dla wapnia w organizmie? Po pierwsze, ważne jest to, w jakiej formie go przyswajamy. Wapń przyjmowany w formie węglanu wapnia, jak i cytrynianu wapnia. Zdecydowanie poleca się wybierać ten drugi – to właśnie on trafi w prawidłowe miejsce w organizmie i nie będzie odkładał się w naszych żyłach. W pierwszym przypadku oznacza, że nośnikiem dla wapnia będzie węgiel, a w drugim: cytrynian.

Ile wapnia w wapniu?

Spożywając 1000 mg wapnia w cytrynianie, zdołamy przyjąć realnie około 200 mg tego drogocennego pierwiastka. Jeśli natomiast weźmiemy wapń w formie węglanu, wówczas jego realna przyswajalna ilość będzie jeszcze mniejsza.

Jak obchodzić się z suplementami zawierającymi cytrynian wapnia?

Pamiętajmy, że żadne suplementy diety w tabletkach nie mogą zastąpić zrównoważonej, zróżnicowanej diety, bogatej w substancje odżywcze. Suplementy z cytrynianem wapnia kupione online na Evita są tylko uzupełnieniem normalnego odżywiania i nie mogą być stosowane całkowicie zamiennie. Nie należy także spożywać suplementów diety zawierających cytrynian wapnia wówczas, gdy jesteśmy kobietami w ciąży. Nie należy też przekraczać dziennej dawki, określonej przez producenta (informacje napisane w ulotce, zapakowanej do opakowania tekturowego). Pamiętajmy również, aby odpowiednio obchodzić się z suplementami diety: nie można przechowywać ich w mokrym miejscu ani miejscu szczególnie nasłonecznionym. Nie wystawiajmy ich w miejscach, do których dostęp mają małe dzieci, bo mogą zjeść toksyczną dawkę leku.