Jak wzmocnić wątrobę?

Wątroba jest szczególnym organem w ludzkim ciele. Stale jest narażona na działanie różnych toksyn i substancji o charakterze szkodliwym dla ciała. Mało tego, większość tych zabójczych dla wątroby substancji sami dostarczamy np. z pożywieniem lub pijąc alkohol.
Nic więc dziwnego, że kłopoty z wątrobą dotykają coraz większa grupę ludzi i skłania ją, do szukania sposób na wzmocnienie wątroby i poprawienie jej funkcjonowania. Bardzo szybko pomoc jest znajdowana w ziołach na wątrobę.

Co na wątrobę?

Zioła na wątrobę stosowane są od wieków. Jednym z najbardziej znanych środków, znanym już naszym przodkom jest ostropest plamisty. Jest to zioło niezwykle bogate w garbniki, flawonoidy, sylimarynę, czy też kwasy organiczne, które w połączeniu bardzo pozytywnie oddziałują na wątrobę.

Ostropest może być przyjmowany np. w formie tabletek. Posiada on działanie zarówno regenerujące wątrobę, jak również wspomagające jej prace. Do jego szczególnych cech należy umiejętność ochrony wątroby przed zbyt silnym działaniem toksyn, detoksykujące, przeciwzapalne, a nawet przeciwnowotworowe.
Mechanizm działania tego zioła na wątrobę (sprawdź na Planteon.pl) jest dosyć prosty. Zwiększa wydzielanie się żółci oraz poprawia jej przepływ za sprawą udrażniania kanalików żółciowych.

Dodatkowo ostropest posiada zdolność hamującą działanie wolnych rodników i uszczelnia błony komórkowe, czym jednocześnie blokuje dostęp toksyn do głębszych struktur wątrobowych.
Oprócz spożywania ostropestu w formie tabletek, bardzo popularne jest picie sporządzonego z niego naparu.