Probiotyki – dlaczego warto je stosować?

Każdy organizm musi być silny, żeby walczyć z wirusami bądź bakteriami, które chcą go zaatakować. Czasem do tej walki nie wystarczy dobrze zbilansowana, zdrowa dieta. Zdarza się bowiem, że potrzebne są probiotyki. To dzięki nim możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Te szczepy bakterii ma każdy. Spożywa się je bowiem z pożywieniem. W szczególnych stanach warto jednak uzupełnić je na przykład dzięki suplementacji sanprobi.

Kto powinien przyjmować probiotyki?

popularne probiotyki sanprobi

sprawdź Sanprobi

Wyróżnia się kilka rodzajów probiotyków dostępnych w Evita – sanprobi. Jednym z nich jest IBS. To probiotyk dla tych, którzy miewają problemy z układem pokarmowym. IBS zawiera ważny dla organizmu i dokładnie przebadany szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Sprawdzi się on zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest dobrym uzupełnieniem diety. Wspomoże pracę jelit. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie biegunek czy wzdęć. Probiotyk tego rodzaju to także dobre rozwiązanie dla osób, którym często zdarza się przyjmować antybiotyki. Szczepy bakterii sprawią, że mikroflora jelitowa będzie chroniona. Co istotne, na problemy z układem trawiennym narażone są również osoby, które dużo pracują bądź żyją w długotrwałym stresie. Im także przyda się dodatkowa ochrona jelit.

W jaki sposób przyjmować probiotyki?

Sanprobi na przyklad IBS, ale także inne jego rodzaje, należy suplementować codziennie przez około miesiąc dla wzmocnienia mikroflory jelit. Warto przyjąć dwie tabletki dziennie w trakcie posiłków. Jeśli probiotyk ma chronić mikroflorę przed szkodliwym działaniem antybiotyków, to powinien być przyjmowany od samego początku antybiotykoterapii, a także na kilka dni po jej zakończeniu.

Układ pokarmowy jest bardzo ważny w codziennym funkcjonowaniu. Jakiekolwiek problemy z nim potrafią być nie tylko bolesne, ale także przeszkadzać w obowiązkach. Z tego powodu warto stosować probiotyki, które ochronią jelita i uzupełnią ważne dla organizmu bakterie.