Leki dla przyszłej mamy

Prenatal Duo w ciazy

Kobiety w ciąży drżą o to, że się przeziębią lub nabawią się jakiejś gorszej choroby, co ostatecznie skończy się tym, że trzeba będzie przyjąć leki. Rzeczywiście, zażywanie bardzo wielu leków jest w ciąży zabronione, jednak ginekolodzy wiedzą, jakie zamienniki można przepisać, aby były one bezpieczne dla rozwijającego się dziecka, a przyszłej mamie pozwoliły zwalczyć infekcję.

Leki w ciąży

Prenatal Duo w ciazyJedno jest pewne, w ciąży nie warto leczyć się na własną rękę. Jeżeli przyszła mama ma taki nawyk, że kiedy dopada ją przeziębienie, to po prostu wyciąga jakikolwiek lek przeciwgorączkowy z apteczki, w ciąży musi to po prostu zmienić. Nawet przyjęcie leku przeciwgorączkowego musi zostać skonsultowane z ginekologiem lub położną. To oni doradzą, który lek będzie najbezpieczniejszy lub zalecą radzenie sobie z infekcją za pomocą tak zwanych metod domowych.

Leki, która przyszła mama może brać na własną rękę

Jedyne leki, a właściwie suplementy, które przyszła mama może brać na własną rękę, praktycznie bez konsultacji z lekarzem, to witaminy dla kobiet w ciąży. Przykładowo, Prenatal Duo jest polecany już od 13 tygodnia ciąży, a zatem od rozpoczęcia drugiego trymestru. Prenatal Duo do kupienia na www.strywald24.pl/prenatal-duo-classic-30-tabletek-dha-60-kapsulek.html można zażywać aż do zakończenia karmienia piersią. Ten preparat lub jakikolwiek inny z półki z witaminami ciążowymi, kobiety mogą zażywać bez obaw. Powinny robić to regularnie, aby mieć pewność, że dziecko dostaje wszystkie niezbędne witaminy oraz mikro i makroelementy.