Coś na nerwy – tabletki uspokajające Labofarm

Stres doznawany chwilowo, jest sprzymierzeńcem organizmu – mobilizuje do działania, krótkotrwale przyspiesza koncentrację. Jednak jeśli niedane jest po nim wypocząć, a co gorsza, jest się narażonym na jego długotrwałe odczuwanie, spowodować może szereg niekorzystnych dla zdrowia skutków. Dlatego nie należy lekceważyć jego objawów i – w razie konieczności – sięgać po rozwiązania, które szybko i skutecznie pomogą się ze stresem rozprawić. Jednym z takich remediów mogą być tabletki na uspokojenie Labofarm.

Wpływ stresu na organizm człowieka

duże opakowanie uspokajających tabletek labofarmJak już wspomniano, jedynym rodzajem stresu, który można uznać za korzystny, jest krótki, przejściowy stan odczuwanego napięcia. Jeśli jednak sytuacja taka przedłuża się, może przełożyć się na spadek odporności organizmu: w stanie zdenerwowania wydzielane są duże ilości kortyzolu, hormonu, pod wpływem którego zmniejsza się ilość białych krwinek we krwi. A właśnie one odpowiedzialne są za zwalczanie patogenów, ochronę organizmu przed wirusami i bakteriami. Jak wykazują opracowania naukowe, wskutek długotrwale doświadczanego stresu, łatwiej zapada się na różne infekcje, miewa się problemy skórne, może również dojść do ujawnienia się bądź zaostrzenia stanu chorób autoimmunologicznych (choroby autoagresywne organizmu), takich jak chociażby reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Równie dotkliwe potrafią być skutki psychiczne, które manifestują się w postaci przewlekłej bezsenności, stanów depresyjnych, nerwic.

Tabletki uspokajające Labofarm – dla uspokojenia

Jak widać, nadmierny stres wpływa negatywnie na stan zdrowia, rozsądnie jest więc zwalczać go już przy wcześnie zauważonych objawach, jak doznawany niepokój oraz trudności w zasypianiu. Dobrym rozwiązaniem są tu środki o delikatnie uspokajającym działaniu (np. tabletki Labofarm), zawierające składniki pochodzenia naturalnego: kozłek, melisę, chmiel, serdecznik. Mogą je stosować zarówno dorośli, jak i dzieci powyżej 12 roku życia. Jeśli jednak po jakimś czasie regularnego zażywanie leku stan odczuwanego napięcia nie mija, należy skonsultować się z lekarzem, który doradzi, jak prowadzić dalsze leczenie.