Mirra w codziennym użytkowaniu

Mirra kojarzona jest zazwyczaj z opowieścią o Trzech Królach, jednak nie każdy wie czym jest tak naprawdę i jakie jest jej faktyczne zastosowanie. Mirra okazuje się bowiem wyjątkowo leczniczą substancją, której oddziaływanie na ludzki organizm zostało potwierdzone i znane jest od dawna. O wykorzystaniu mirry w codziennym funkcjonowaniu w dalszej części artykułu.

Czym jest legendarna mirra?

Mirra jest żywicą pochodzącą z krzewu rosnącego w Afryce. Uzyskiwana jest poprzez nacięcie pnia krzewu – żywica szybko tężeje w kontakcie z powietrzem, dlatego w sprzedaży dostępna jest w postaci drobnych, brązowych granulek. Do czego jest wykorzystywana?

Właściwości mirry – jak działa na człowieka?

Mirra cieszy się sporą popularnością w kręgach osób interesujących się ezoteryką oraz rozwojem duchowym. Stosowana jest w trakcie medytacji, jako zapachowy stymulator. Rozpuszczona mirra wywołuje bowiem niezapomniane wrażenia zapachowe – cechuje się balsamiczną i aksamitną wonią.

Dodatkowo mirra sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego, wykazuje działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Z uwagi na liczne, korzystne właściwości, oddziałuje pozytywnie na ludzki organizm. Z powodzeniem może być wykorzystywana w leczeniu naturalnym.