Pielęgnacja cery – od czego zacząć?

serum do twarzy

Każda z kobiet marzy o tym, aby mieć idealnie gładką buzię. Niestety, bardzo często zapomina się o tym, że podkład czy korektor nie są najważniejsze. Największe znaczenie dla wyglądu skóry ma odpowiednia pielęgnacja. O jakich krokach należy pamiętać, aby cieszyć się doskonale wyglądającą cerą?

Przede wszystkim – złuszczanie

Dobrze wypeelingowana skóra chętnie przyjmie wszystkie składniki odżywiające cerę. Właśnie dlatego trzeba o tym pamiętać, zanim rozpocznie się właściwa pielęgnacja. W przypadku cer wrażliwych najlepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny, w innych przypadkach – peeling mechaniczny będzie odpowiedni.

Skórę trzeba nawilżać!

Odpowiednio dopasowany krem i serum do twarzy to prawdziwe niezbędniki w każdej kobiecej łazience. Wbrew pozorom, nawet tłusta skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Czym różni się krem od serum do twarzy? To drugie jest zdecydowanie bardziej skoncentrowane na danym problemie, dlatego warto je łączyć i korzystać z dobrodziejstw obu.

Siła w naturze

W ostatnich miesiącach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się naturalna pielęgnacja a wśród niej olejki do twarzy. Jest wiele sposobów stosowania ich w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Niektórzy preferują olejowe mycie twarzy, inni decydują się na stosowanie olejków zamiast kremów do twarzy. Każda z tych metod jest skuteczna i gwarantuje uzyskanie zaskakująco gładkiej, promienistej cery.