Podkład mineralny. Gładka, świeża i zdrowa cera

podkład mineralny

Uroda to jeden z najważniejszych atutów kobiety. Każda z nas chce czuć się piękna i z radością spoglądać w lustro. Kiedy jednak zamiast gładkiej i lśniącej cery widzimy podkrążone oczy, wypryski czy przebarwienia, mina od razu nam rzednie. Niedoskonałości skóry to jednak powszechny problem, z którym zmaga się większość z nas. Nie powinniśmy zatem dawać im psuć sobie humoru. Zamiast wyszukiwać kolejnych wad swojej cery, dużo lepiej zainwestować w dobrej jakości podkład, najlepiej mineralny. Dlaczego?

Czy podkład musi zapychać?

Wiele kobiet choć jest zadowolonych z ujednolicenia cery, które osiągają dzięki podkładowi, to po jakimś czasie zaczyna narzekać, bo ich stan ich skóry staje się coraz gorszy. Pojawiają się zapalenia, nasila się trądzik czy egzema, skóra staje się bardzo sucha lub odwrotnie – jeszcze bardziej się przetłuszcza. Co jest przyczyną? Otóż podkład podkładowi nierówny i wiele kosmetyków, zwłaszcza tradycyjnych drogeryjnych podkładów, naszpikowanych jest chemią, która nam szkodzi. Podkład zapycha pory i sprzyja powstawaniu infekcji, a te skutkują nieestetycznym wypryskami.

Podkład mineralny – zdrowa alternatywa

Jeśli marzy nam się gładka buzia, ale nie chcemy pogorszyć kondycji naszej cery, warto sięgnąć po podkłady mineralne. Te są w pełni naturalne i ekologiczne oraz nie zawierają żadnych sztucznych substancji. Podkład mineralny jest lekki i nie zapycha, tworzy bardzo naturalny i długo utrzymujący się efekt. Nasza cera jest gładka i zdrowsza.