Zielony cud natury – jęczmień

Zielony jęczmień staje się niezwykle popularny i stosowany jako suplement dla osób na diecie a także dbających o zdrową dietę i zdrowy styl życia.

Młody jęczmień jest rzeczywiście doskonałym źródłem witamin oraz składników mineralnych. Zawiera na przykład więcej witaminy C niż sok pomarańczowy czy więcej beta-karotenu niż sama marchew. Ponadto zielony jęczmień to nieskończone bogactwo egzogennych aminokwasów oraz błonnika pokarmowego. To właśnie jego wysoka zawartość sprawia, że ma właściwości odchudzające i tak wiele osób po niego sięga, by wspomóc proces tracenia na wadze.

Młody zielony jęczmień, dzięki silnym właściwościom przeciwutleniającym działa przede wszystkim  przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo oraz przeciwwirusowo. Jest to niezwykle istotne działanie, wykorzystywane przez świadomych ludzi jako prewencja nowotworowa.

Zielony jęczmień jest niezwykle pomocny w leczeniu zmian skórnych, chorób sercowo-naczyniowych czy nawet cukrzycy. Dodatkowo bardzo wysoka zawartość chlorofilu pomaga w odkwaszeniu organizmu, zapewniając z jednej strony równowagę kwasowo-zasadową organizmu a z drugiej umożliwiając odkwaszenie organizmu w naturalny sposób – a nie środkami farmakologicznymi, tak obecnie powszechnymi.