Kiedy stosować mielony ostropest?

ostropest mielony w saszetce

Naturalne składniki są coraz chętniej wykorzystywane podczas leczenia niektórych schorzeń. Warto po nie sięgać, bowiem pozytywne działanie wielu z nich jest znane ludziom od wieków, zatem jest wyjątkowo skuteczne. Tak jest między innymi w przypadku ostropestu, czyli rośliny, której lecznicze właściwości znano już w Starożytności.

Jak działa ostropest?

Ostropest mielony ma wiele zastosowań, jednakże ta roślina najczęściej wykorzystywana jest podczas walki z problemami z wątrobą. Wiele osób stosuje ją w przypadku takich schorzeń jak: marskość wątroby, żylaki odbytu, czy wirusowe zapalenie wątroby. Udowodniono, że mielony ostropest doskonale regeneruje wątrobę i jest środkiem, który wspomaga odtruwanie organizmu. Zastosowanie ostropestu mielonego jest bardzo szerokie, może bowiem okazać się pomocny także dla osób, które cierpią na migreny, lub mają problem ze wzdęciami czy kłopotliwym odbijaniem się.

Podobnie jak w przypadku każdego środka mającego wspierać leczenie różnych schorzeń , tak również w przypadku ostropestu mielonego należy wiedzieć jak go dawkować. Optymalną dawką są 2 – 3 łyżki preparatu dziennie. Dobrym sposobem jego podawania może być dodawanie go do potraw, na przykład zup, warzyw na parze, czy musli.