Zioła na zimne stopy

Permanentnie zimne stopy to problem, który dotyka zwłaszcza kobiety, nie mniej panowie także doświadczają tego niemiłego uczucia szczypania i przenikliwego chłodu, który nie pozwala na spokojne zaśnięcie czy cieszenie się z chwili relaksu. Dolegliwość pojawia się niezależnie od pory roku i jest szalenie oporna na zakładanie grubych skarpet czy moczenie nóg w gorącej wodzie.

Zanim podejmie się jakiekolwiek działanie należy wyeliminować ewentualne choroby, bowiem zimne stopy mogą być objawem zaburzenia krążenia krwi lub ucisku na naczynia krwionośne. Nie mniej z dolegliwością można sobie poradzić niemalże natychmiast sięgając po zioła na zimne stopy.

Można wykorzystać kilkanaście drogocennych roślin i przypraw, które w istotny sposób poprawią krążenie i rozgrzeją. Warto zastosować rozgrzewającą kąpiel z dodatkiem imbiru, cynamonu czy pieprzu tureckiego. Do ciepłego naparu idealnie nadaje się sosnowe igliwie, rozmaryn oraz zmielone szyszki sosny. Uzupełnieniem dla kuracji będzie naturalna, ziołowa herbata z malinami, cytryną, miodem oraz imbirem.  

Domowa maść, która zdziała prawdziwe cuda, powinna być oparta o kompozycję ziół na zimne stopy, a więc czarny bez oraz wazelinę. W specjalistycznych sklepach można kupić doskonały olejek z wiciokrzewu, który należy wetrzeć w stopy, a następnie szorstką rękawicą wykonać solidny masaż poprawiający krążenie. Regularne stosowanie kilku naturalnych sposobów pozwala na zniwelowanie a nawet całkowite wyeliminowanie problemu.