Precz z żylakami

Zaburzenia krążenia wymieniane są jako jedna z przyczyn powstawania żylaków. Szczególnie zagrożone mogą poczuć się panie. Niestety, sprzyjający nie jest ani siedzący tryb życia, ani zbyt częste noszenie butów na wysokich obcasach. Oprócz szpilek, do czynników, które mogą przełożyć się na powstawanie żylaków, zaliczamy nieaktywny tryb życia i nieprawidłową dietę, a także uwarunkowania genetyczne.

Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą poprawić krążenie krwi w nogach. Wśród nich ważne jest wprowadzenie ruchu – bieganie, jazda na rowerze, gimnastyka w domowym zaciszu – a także czerpanie z leczniczych właściwości ziół.

Odpowiednia kompozycja ziół może skutecznie zwalczyć objawy niewydolności żylnej. W aptece można zapytać farmaceutę o dobry lek ziołowy, jak na przykład Venoforton, którego działanie przyniesie nam ulgę. Zimne stopy i drętwienie kończyn wreszcie pójdą w niepamięć. Venoforton swoje działanie zawdzięcza niezwykłej kompozycji wyciągu z owoców kasztanowca, nalewki z miłorzębu, nalewki z kwiatostanu głogu, wyciągu z ziela jemioły oraz nalewki z ziela arniki.

Wysokie obcasy, czy siedząca praca nie muszą dłużej być przekleństwem. Wystarczy odpowiednio reagować i sięgać po to, co najlepsze.